Логотип
 • Зарахування до початкової школи

  1.1 Зарахування до 1 класу. Загальна інформація

  Обов’язковою вимогою вступу до школи є досягнення дитиною необхідного  рівня розвитку відповідно до її вікових особливостей.

  Право вимоги на зарахування до Німецької школи в м. Києві не існує.

  Пріоритетне право на зарахування мають:

  • діти з Німеччини, Австрії та Швейцарії, які мають навчатись або продовжити навчання за німецькою системою освіти;
  • брати та сестри учнів школи або вихованців «Дитячого німецько-українського садка «КІТА» (далі – Німецького дитячого садка);
  • діти дошкільного віку (підготовчої групи) Німецького дитячого садка.

  Кількість місць у школі обмежена, тому ми радимо реєструватись якомога раніше. Якщо класи вже повністю укомплектовані, діти можуть бути внесені до «списку очікування».

  Без знання німецької мови діти можуть бути зараховані лише до 1-го класу.

   

  1.2 Мовні вимоги для зарахування до початкової школи

  1.2.1 Відвідування Німецького дитячого садка протягом кількох років та/або вступний тест з визначенням рівня володіння мовою

  Поряд із тестом на перевірку готовності дитини до навчання у школі ми маємо наступні вимоги щодо володіння мовою:

  1 клас – володіння німецькою мовою не є обов’язковим

  2 клас – рівень А1

  3 клас – рівень А1

  4 клас – рівень А2

  1.2.2

  Дитина, яка відвідувала Німецький дитячий садок, включаючи підготовчу групу протягом 3 років, зараховується до школи за заявою батьків.

  В окремих випадках через недостатній рівень розвитку та/або мовленнєвих навичок дитині може бути рекомендовано повторити рік у підготовчій групі.

  1.2.3 Відвідування уроків за шкільним розкладом протягом тижня

  Якщо після проходження тесту не вдалося чітко встановити рівень володіння мовою, дитині необхідно протягом тижня відвідувати заняття в Німецькій школі за розкладом.

   

  1.3 Перехід до початкових класів Німецької школи з інших шкіл:

  1.3.1 Зарахування до 1 класу після початку навчального року

  Якщо дитина не відвідувала підготовчу групу Німецького дитячого садка, вона має пройти тест на готовність до навчання у школі. Керівництво початкової школи разом з одним із вчителів німецької мови проводить стандартне, адаптоване до вимог Німецької школи тестування на визначення готовності до навчання в школі та рівня володіння німецькою мовою. Тут ви знайдете реєстраційну форму для запису на тестування на вступ до 1 класу. Зарахування до Німецької школи без проходження вступного тестування, а також, за необхідністю, гостьового відвідування занять у школі протягом одного тижня, неможливе.

  1.3.2 Зарахування до 2 – 4 класів

  Обов’язковою умовою вступу до Німецької школи є рівень володіння німецькою мовою відповідно до віку учня. Для початкової школи цей рівень становить A1/A2 (відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти). При цьому Німецька школа орієнтується на рівень володіння мовою, визначений Центральним відомством Німеччини з питань освіти за кордоном у Програмі вивчення німецької мови як іноземної, а також на вимоги щодо рівня володіння мовою, необхідного для складання іспитів MSA (атестат про отримання базової середньої освіти після 10-го класу).

  Якщо після проходження тесту не вдалося чітко визначити рівень володіння німецькою мовою, дитина має протягом тижня відвідувати уроки за розкладом у відповідному класі.

  Тестування для учнів з інших закладів освіти зазвичай проводяться лише на початку нового навчального року. Тестування відбуваються за попередньою домовленістю. Виключення становлять діти неукраїнських експатів або учні, які до цього часу навчалися не в Україні/Києві.

  У початковій школі в першу чергу перевіряється знання німецької мови. Інформацію щодо успіхів/знань з інших предметів (математика/англійська мова) переглядаються  в останньому шкільному табелі або оцінюються під час гостьового відвідування занять у школі.