1 тиждень – 1000 спогадів

13.12.2018

Після зустрічі шкільної ради у Варшаві у лютому 2018 було вперше вирішено зробити міжнародний обмін у німецьких школах східних регіонів: Прага, Будапешт, Софія. Організацію цієї події та шкільну раду підтримало керівництво Німецької школи у Києві.

Дві учениці 11 класу: Саша Калашникова та Юлія Степаненко поїхали до Праги у рамках програми обміну, а учениця 10 класу – Ксенія Канарчук відвідала Будапешт.

Далі Ви можете прочитати враження про набутий досвід учасників.

Німецька школа Праги

Юлія Степаненко і Саша Калашникова

Цього року у нас була можливість провести неділю у Німецькій школі Праги. Наш обмін почався у неділю (7.10). По приїзду до Праги нас зустріли партнери по обміну з їх сім’ями.

Протягом тижня ми приймали участь у шкільному житті нашої школи-партнера та змогли зрозуміти, як функціонує Німецька школа Праги. Нам сподобалось навчання у новій для нас атмосфері. Найбільша різниця між школами полягає у розмірах. У класах, де кількість учнів перевищує 23, постійно панує шум та хаос. Нам дуже не вистачало звичного для нас стилю та концентрації на заняттях.  Та учні класу одразу прийняли нас до свого колективу. Нам вдалось встановити багато контактів і ми сподіваємось на те, що вони залишаться на довгий час, не зважаючи на перепони.

Разом з нашими партнерами по обміну ми відвідували не тільки школу, але й різні куточки міста. За тиждень ми звикли до Праги і легко орієнтувались у місті. Ці 7 днів були насичені новими враженнями, а потім  ми повернулись  до Києва. Дивно, але важким був момент прощання з сім’ями, які нас приймали. Тоді ми бажали, щоб обмін тривав ще один тиждень.

Та ми вже радіємо зустрічному візиту у березні 2019 року. Обмін приніс багато радощів, а також нові переживання, досвід та нагоду познайомитись з культурою інших країн. Ми дуже вдячні за можливість прийняти участь у такому чудовому заході і ми рекомендуємо це іншим учням та ученицям Німецької школи Києва.

Німецька школа Будапешту

Ксенія Канарчук

У жовтні  я провела три дні у Будапешті за програмою по обміну між німецькими школами. Я відвідувала 9 клас, так як моя партнерка по обміну навчається у цьому класі. Кожного дня ми ходили разом до школи та гуляли по Будапешту.

Всі члени родини, у котрій я проживала, розмовляли німецькою мовою, хоча зазвичай вони використовують угорську мову. Сара, моя партнерка по обміну, з дитинства вивчає німецьку, тому що половина її родичів живе у Німеччині. Але вона також вивчає англійську, іспанську і трохи розуміє російську. Для неї було дуже цікаво дізнатись від мене та вивчити кілька нових слів російською мовою, а мені було цікаво дізнатись від неї про культуру та звичаї Угорщини.

Я прилетіла  до Будапешту 8 листопада  після обіду. У вівторок був мій перший день у школі. Я дійсно зраділа, що школа знаходиться біля станції метро і звідти дуже легко доїхати до центра міста. Окрім того школа вже кілька років має нове приміщення. На сьогодні в школі навчається більше ніж 570 учнів. Там існує розподілення класів за мовою навчання: угорською або німецькою. Біологія, хімія та географія викладаються у певних класах угорською мовою. У такому класі є і додаткові заняття  з літератури, мови та історії Угорщини. Інші предмети вивчаються німецькою мовою з паралельним класом. Учні мають можливість обрати одну з іноземних мов: французьку або іспанську. В кожному класі навчається від 20 дітей. Переважна кількість учнів з Німеччини або Угорщини, але також багато учнів з інших країн. Кабінети мають дуже добре обладнання. Наприклад у музичній кімнаті багато інструментів, а у великому спортивному залі є поле для футболу, бадмінтону, волейболу, баскетболу та ін. Окрім того, у школі є чудова їдальня, де можна поснідати і пообідати. У холі школи стоїть великий буфет, де діти купують випічку, напої та снеки.

Я провела багато часу із Сарою і вона розповіла мені безліч цікавих історій про місто. У школі я познайомилась з новими друзями. Дізналася, що в школі  учні не мусять розмовляти тільки німецькою,  є розподіл на групи німецьких та угорських учнів. Школярі, які хочуть спілкуватись з усіма, намагаються опанувати дві мови. Насправді, всі ставились по-дружньому до мене і багато розпитували про Україну та Німецьку школу у нашому місті. Атмосфера у школі та дружелюбність класів мені дуже сподобались. Я рада, що прийняла участь у цьому проекті і вважаю це дуже цінним досвідом.